تبلیغات
سایت رسمی دیزنی در ایران - بیوگرافی کول و دیلان اسپروز

دیلان و کول اسپروز تولد ۴ اوت ۱۹۹۲
آرتزو، ایتالیا
نام دیگر برادران اسپروز
(دیلان اسپروز/کول اسپروز)
زمینه فعالیت بازیگر
ملیت  ایالات متحده آمریکا
سال‌های فعالیت ۱۹۹۳ - تاکنون
والدین متئو اسپروز، ملانی رایت

دیلان توماس و کول میچل اسپروز (زادگان ۴ اوت ۱۹۹۲) برادران دوقلوی همسان و دو بازیگر نوجوان آمریکایی هستند. آنها گاهی به طور مشترک به نام‌های «کول و دیلان»، «برادران اسپروز» و یا «دوقلوهای اسپروز» نامیده می‌شوند. آنها به خاطر نقش‌هایشان در مجموعهٔ موفق «هتل زاک و کودی» محصول کانال دیزنی، محبوبیت فراوانی میان تماشاگران کودک و نوجوان بدست آوردند.

زندگی

برادران اسپروز در شهر آرتزو ایتالیا از پدر و مادری آمریکایی که در آن زمان در مدرسه زبان انگلیسی مشغول تدریس بودند، زاده شدند. دیلان ۱۵ دقیقه از کول بزرگتر است. دوقلوها ۴ ماه پس از تولدشان به ایالات متحده رفتند. آنها در شهر لونگ‌بیچ در کالیفرنیا (شهر بومی پدر و مادرشان) بزرگ شدند. پدر و مادر آنها در سال ۱۹۹۷ از هم جدا شدند.

بازیگری

پس از پیشنهاد مادربزرگشان که یک آموزگار تئاتر بود، در شش ماهگی در یک آگهی بازرگانی برای چند ثانیه ظاهر شدند. پس از آن در همان شش ماهگی در یک سریال تلویزیون ای‌بی‌سی به نام (از ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۸) به علت شباهت بسیارشان به هم در نقش یک شخصیت بازی کردند.

دوقلوها در سال ۱۹۹۹ در نخستین فیلم مهمشان به نام پدرِ بزرگ (Big Daddy) و پس از آن در قسمتهایی از سرود هانوکا و نقشی کوچک در فیلم مهیج همسر فضانورد به بازی پرداختند. آنهادر سال ۲۰۰۸ در سریال «زندگی هتلی بر عرشه»، فیلم «رفقای برفی» (دیلان به‌عنوان صداپیشه) و فیلم در حال ساخت «پادشاهان اپل‌تون» حضور داشته و در حال نقش‌آفرینی هستند. آنها تاکنون در فیلم‌ها، سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی زیادی حضور داشته‌اند و بعنوان مشهورترین نوجوانان هنرمند در دنیا از آنان نام می‌برند.

نشان تجارتی برادران اسپروز

در سپتامبر ۲۰۰۵، برادران اسپروز قراردادی را با شرکت دول‌استار (Dualstar Entertainment) به منظور ایجاد یک نشان تجارتی (برند) جدید به امضاء رساندند. این نشان با نام «برادران اسپروز» (Sprouse Bros) شامل دی‌وی‌دی، سی‌دی، پوشاک، وسایل ورزشی، بازی‌های ویدیویی، زنگ‌های تلفن و دئودورانت با هدف عرضه در بازار مخاطبان کودک و نوجوان است.

 

این بیوگرافی در وبلاگ قبلی من بود:www.disneysprouse.mihanblog.comطبقه بندی: بیوگرافی، 
نوشته شده در چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389 توسط TheKingOfDisney | نظرات ()